בית שהוא תקווה לכל אחת

בישראל חיים אלפי ילדים שאינם יכולים להמשיך ולהתגורר בבית שבו נולדו וגדלו, מסיבות שונות: אי יכולת של הוריהם הביולוגיים לגדלן כראוי, מצוקה כלכלית, מצב בריאותי ירוד של ההורים או חוסר תפקוד הורי (חלקי או מלא). ילדים אלה חוו לרוב פגיעה ולפעמים אף התעללות - פיזית או נפשית.

'בית ותקווה' הינו הבית של אלפי ילדות ונערות כאלה. כאן, במתחם המטופח והמרווח אנו מעניקים להן את כל צרכיהן - והרבה מעבר: מגורים בבית חם יחד עם בנות גילן, מזון וביגוד, ליווי טיפולי מסור מצוות מקצועי, מעטפת חינוכית מלאה ואיכותית, מענה לכל צורך בריאותי, רגשי או נפשי, קשר אישי עם צוות המדריכות המסורות המהוות גם דמות בוגרת עבורן, ועוד.

המוסד הוקם בשנת 1960 ע"י הרבי מצאנז, הצדיק הרב יקותיאל יהודה הלברשטאם זצ"ל וכיום הינו בנשיאות בנו וממשיך דרכו, האדמו"ר מצאנז שליט"א.

מייסד הבית

מייסד 'בית ותקווה',
כ"ק האדמו"ר הצדיק הרב
יקותיאל יהודה הלברשטאם זצ"ל

ממשיך דרכו
האב של כולן

כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א
רבי צבי אלימלך הלברשטאם

המייסדים והממשיכים

את כאבה של ילדה שאין לה בית יכול לחוש במלוא עוצמתו רק מי שאיבד בעצמו את ביתו. את הבית הקים הרבי מצאנז, רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם זצ"ל שאיבד את אשתו ו־11 ילדיו בשואה האיומה.

הרבי זצ"ל ראה כשליחות קדושה את הטיפול ביתומים ובעזובים וכבר באירופה, טרם עלייתו לארץ, סייע לילדים שניצלו מאימי המלחמה. לאחר שעלה לארץ והקים את קריית צאנז בעיר נתניה, הגיע אליו יום אחד אלמן צעיר עם שלושה ילדים רכים. האב הנסער סיפר לאדמו"ר שאינו מסוגל לגדל את ילדיו וכי הוא הולך לנטוש אותם לגורלם. הצדיק, שראה בכך סימן ברור משמיים החליט בו ברגע להקים 'מעון לתינוקות וילדים- בית של תקוה'

לאורך השנים גדלו בבית אלפי ילדים וילדות בכל הגילאים, וקיבלו בו את הטיפול המסור שלא יכלו לקבל בביתם. בשני העשורים האחרונים קולט הבית ילדות ונערות בגילאי 6-18 מכל שכבות האוכלוסייה ומכל רחבי הארץ.

מספרים של תקווה

1

משפחתונים, בכל אחד חדרי שינה, מטבח, פינת אוכל, סלון נעים וחדר כביסה

1

ילדות ונערות מתגוררות כיום ב'בית ותקווה' ומקבלות בו כל מה שהן צריכות

1

שנות עשייה מסביב לשעון, למען דורות של בנות שיצאו ממצוקה לחיים נורמטיביים

1

ילדות מכל העדות והחוגים קיבלו את חייהן בחזרה בזכות 'בית ותקווה'

1

אנשי הצוות המסורים של בית ותקווה, העושים הכל למען כל אחת מהבנות